Czcionka:

  • Czcionka domyślna
  • Czcionka średnia
  • Czcionka duża
  • Kontrast:

    Zmień kontrast

Projekt systemowy pn. kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych współfinansowany przez unię europejską w ramach europejskiego funduszu społecznego w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki realizowany przez departament pielęgniarek i położnych.

Beata CholewkaPrzedstawiamy artykuł, który ukazał się na łamach wydania piątkowego „Gazety Wyborczej” (26.09.2014)

i wydania piątkowego „Rzeczpospolitej” (3.10.2014r.) w których dr n. o zdr. Beata Cholewka, Kierownik Projektu - Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia - przedstawia stan realizacji projektu systemowego „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych”.

 

 

Zachęcamy do lektury.

 

 

 

Aleksandra MatczakSerdecznie gratulujemy Pani Aleksandrze Matczak, pielęgniarce - absolwentce studiów pomostowych Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa Akademii Medycznej w Łodzi dotarcia do finałowej dziesiątki drugiego etapu konkursu "EUROKORZYŚCI Podziel się swoją historią".

Pani Aleksandra pracuje w Klinice Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt w Centrum Zdrowia Matki - Polki w Łodzi, jest jedną z inicjatorek i pierwszą przewodniczą powołanego w maju tego roku, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych. W 2007 roku rozpoczęła studia pomostowe, na kierunku pielęgniarstwo, dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Systemowego realizowanego przez Departament Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia. Pani Aleksandra po zdobyciu tytułu licencjata pielęgniarstwa, nadal rozwija wiedzę korzystając ze szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.

 Zobacz materiał filmowy o "historii" Pani Aleksandry


Konkurs "EUROKORZYŚCI - Podziel się swoją historią", organizowany jest wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz TVN.
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/projekty/Strony/eurokorzysci_2012.aspx
 http://eurokorzysci.tvn.pl/

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014.W Wyższej Szkole Ekonomi i Innowacji w dniu 10 października br. odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014.
Na ręce JM dr hab. n. med. Mirosława Jarosza prof. nadz. WSEiI i Pani mgr Teresy Przygodzkiej Kanclerz WSEiI, życzenia w imieniu Pani Dyrektor Beaty Cholewki Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych, przekazała Krystyna Kret.
Więcej informacji i fotorelacja z Uroczystości na stronie uczelni: http://www.wsei.lublin.pl/index.php?module=articles&id=3255&mid=910

Logo radia JedynkaW dniach 8-14 lipca w PR-1 Polskiego Radia zostanie wyemitowany spot reklamowy promujący projekt systemowy pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych", współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Spot zostanie wyemitowany zgodnie z poniższym Media Planem.

Media Plan
 
DyplomW Konkursie na Najlepiej zarządzany projekt Działania 2.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w 2012 roku I miejsce zajął nasz Projekt Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych. Jest to powtórzenie sukcesu z roku ubiegłego. Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagrody odbyło się w trakcie Seminarium dla kadry kierowniczej Beneficjentów Systemowych Działania 2.3 POKL w Ministerstwie Zdrowia w dniu 7 czerwca 2013 r.

Beata CholewkaPodczas seminarium Pani Beata Cholewka – Kierownik Projektu „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych" omówiła dotychczasowe rezultaty realizacji Projektu. Dotąd z szansy bezpłatnego uzupełnienia wykształcenia i podniesienia go do poziomu wykształcenia wyższego skorzystało już 24 726 osób, w tym 311 mężczyzn, z czego 2351 położnych i 22 375 pielęgniarek i pielęgniarzy. Po sfinalizowaniu prac w celu zwiększenia wskaźnika Projektu z 24 tysięcy do 34 tysięcy osób mogących otrzymać wsparcie w ramach posiadanych środków finansowych, docelowo planuje się, że dyplom licencjata na studiach pomostowych w ramach Projektu uzyska co najmniej 34 tysiące pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Umożliwiło to uruchomienie jeszcze jednego naboru na studia pomostowe współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego na rok akademicki 2013/2014.

NagrodaPozostali laureaci tej edycji Konkursu to:
II miejsce zajął Projekt Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce - wsparcie kształcenia podyplomowego realizowany przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych
III miejsce zajął Projekt Wsparcie systemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych realizowany Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Statuetki, dyplomy oraz nagrody przedstawicielom laureatów wręczył Pan Michał Kępowicz – Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia.


Logotyp Unii Europejskiej